Apie mane

Mano finansų istorija

Vaikystėje šeimos finansinė sitaucija buvo labai nestabili -tai pinigų būdavo daug, tai visai nelikdavo. Baisiausia buvo, kai sužinojau, kad yra įkeisti šeimos namai verslo paskolai gauti, o pinigų tai paskolai grąžinti nebėra – gresia namų atėmimas. Laimei, toje situacijoje išgelbėjo mus artimieji. Paskolą grąžinome, namus išsaugojome.  
 

Matydama kaip šeimoje vieni finansiniai sprendimai atneša daugiau ramybės ir saugumo, o kiti veda prie nelaimių ir streso, nenuostabu, kad pasirinkau studijuoti ekonomiką. Tikėjausi, kad studijos ne tik man padės išvengti skaudžių finansinių klaidų, bet galėsiu padėti ir savo šeimai. 

Deja, ekonomikos studijos nesuteikė tų žinių, kurių tikėjausi, gautas išsilavinimas nepadėjo gerų asmeninių finansų valdymo pagrindų ir pasirodė labai atitolęs nuo kasdienių sprendimų, tad tolimesnės karjeros šioje srityje nepasirinkau.

Praėjus daugiau nei dešimtmečiui po studijų, finansų sritį atrasti padėjo pačios kardinaliai besikeičiantis asmeninis gyvenimas. Tuo metu netekau darbo – įmonė, kurioje dirbau po motinystės atostogų, bankrutavo. Santuoka taip pat ėjo link “bankroto” – skyrybų. 

Supratau, kad mano finansinis (ir ne tik) gyvenimas keičiaisi iš esmės, ir man prireiks daug gerų finansinių sprendimų, tad prisiėmiau visą atsakomybę už savo ir vaikų finansinę gerovę. Mano didžiausias tikslas buvo susikurti finansinį saugumą tiek sau, tiek dukroms. 

Taip netikėtai pasukau karjeros kelią į asmeninių finansų sritį. Siekiau išmokyti kitus valdyti finansus, padėti susikurti finansinį saugumą bei investuoti – akumuliuoti turtą.  Labai įkvepė ši veikla, nes mačiau didelę prasmę padėti kitiems, bei taip pat turėdama daugiau žinių galėjau padėti ir sau. 

Siekiu padėti visiems, kurie į mane kreipiasi, tačiau ypatingai jaučiu norą ir prasmę padėti moterims prisiimti atsakomybę už savo finansus bei pradėti investuoti.

Pati reguliariai investuoju ir stebiu kaip mano turtas po truputį auga, esu rami dėl savo ir dukrų ateities, jaučiuosi finansiškai saugi, žinau,  kad ir kas nutiktų galėsiu pasirūpinti ir savimi ir vaikais.

Mano laisvalaikio aistra - bėgimas, tiksliau ultra maratono distancijos kalnuose 🙂

Pradėjau bėgioti 2018 m. ir iki šiol esu nubėgusi 8 243 km ir tas skaičius kasdien vis dar auga 🙂  Bėgioti pradėjau nuo vos kelių kilometrų per savaitę ir tai atrodė labai sunku, o dabar nesunkiai įveikiu po 10, 20 km per dieną.  Ilgiausias įveiktas atstumas 90 km bėgimo varžybos Alpėse Pasaulio bekelės ir kalnų bėgimo čempionate, kur atstovavau Lietuvos komandą. 

Bėgimas man labai panašus į investavimą: turi pradėti investuoti nuo mažų sumų, kad apsiprastum, kad išdrįstum, kad ištreniruotum rizikos raumenį. O vėliau įsidrąsinus ir įgijus žinių galima žengti ir tolimesnius žingsnius, investuoti stambesnėmis sumomis ar priiminėti rizikingesnius sprendimus. 

Bėgime kaip ir investavime norint išlaikyti nuoseklumą, pasiekti gerų rezultatų reikalingas treneris, kuriuo gali pasitikėti. Bėgime man padadega treneris Jonas Žakaitis. 

Investavimo ir finansų kelyje siekiu būti tuo žmogum, kuris galėtų padėti Tau!