Atostogų biudžetas: 7 žingsniai ir strategijos atostogų planavimui

Atostogų biudžetas

Atostogos tai metas kai norisi atsipalaiduoti pamiršti rūpesčius ir leisti sau viską. Ir tai gali mums labai brangiai kainuoti. Kaip susiplanuoti savo atostogų biudžetą ir neperžengti savo finansinių galimybių ribų? Dalinuosi savo taikomais žinginiais ir strategijomis atostogų biudžetui.

1. Planuoti iš anksto

Labai būtų įdomu sužinoti ar planuojate atostogų biudžetą iš anksto. Jei taip, tai labai sveikinu. Apie pusę žmonių neplanuoja savo atostogų!

Kaip planuoti? Visų pirma reiktų įsivaizduoti kiek maždaug jums reikės pinigų atostogoms per metus. Ar atostogausite vasarą, o gal žiemą? Kiek kartų per metus keliausite? Vienas ar su šeima.

Jei to niekada nedarėte, galite pabandysi suplanuoti savo ateinančių  6 mėn. – atostogas.

Pavyzdžiui, šiemet mano šeimos atostogų planas kitoks nei per pernai. Šiemet mes turėsime dvi dviejų savaičių išvykas, vietoj kelių savaitinių ar savaitgalinių atsitiktinių pabėgimų prie jūros, kurie sumoje vis tiek kainuoja nemažai.

 

2. Atskira sąskaita atostogoms

Man patogiausia turėti atskirą sąskaitą atostogoms ir ten kas mėnesį pervesti apie  20% savo pajamų. Skamba daug? O gal mažai? Gal esate girdėję apie 50/30/20 taisyklę, kur 50% – būtinos išlaidos, 20% – taupymas ir investavimas, o 30% rekomenduojama išleisit pramogoms.

Atostogų išlaidos ir turėti keliauti iš pramogų biudžeto. Mes šeimoje metų eigoje mažai pramogaujame, tad pasiliekame didesnį biudžetą atostogoms.

 

3. Dienos biudžetas

Man padeda turėti dienos biudžetą, tada aiškiau kiek kartų valgysime ne namie ir kokiomis pramogomis užsiimsime. Gal būt vieną dieną valgysime tik savo gamintą maistą, kad kitą dieną galėtume užsakyti ekskursiją ar išvyką laivu.

Daug galvos skausmo pavyksta išvengti susitarus su vaikais, kiek jie gali išleisti pramogoms per dieną. Pvz.: pernai buvom sutarę, kad kad gaus 5 eur per dieną ir gali išleisti kam nori. Tai viena pirko žaislus, kita saldumynus. Būdavo, kad per dieną išleisdavo 2 dienų biudžetą ir tada kitą dieną turėdavo nieko nepirkti.

 

4. Kuklios lauktuvės

Lauktuvės yra gražus gestas, bet ar paskaičiavote, kiek jos jums kainuoja? Gal galime dėmesį parodyti kitais būdais arba gerokai sumažinti lauktuvių kiekį ir biudžetą?  Jei nepavyksta visai atsisakyti lauktuvių, prieš jas perkant nuspręskite, kiek norėtumėte išleisti lauktuvėms ir tada bandykite laikytis tos sumos.

 

5. Galiu sau leisti viską!

Ar būnant svečioje šalyje jums kartais nekyla toks jausmas „va dabar jau sau galiu leisti viską“?! Galiu pirkti ką noriu, valgyti 5 ledų porcijas per dieną su 5 picom!  Būna ir man, tačiau suprantu, kad tai tikrai nėra taip, tad bandau paieškoti kaip galiu atsipalaiduoti be papildomų kilogramų ar bereikalingų išlaidų.

 

6. Nepasiduoti kitų įtakai

Atostogos Palangoje? O gal Nidoje? Legolandas ar Turkija? Kas iš tikrųjų jums svarbu ir kokios jūsų vertybės? Su vaikais užtrukau kol supratau kaip noriu atostogauti, kad būtų ne tik jiems įdomu, bet ir man.  Kol kas atsisakėm Lietuvos pajūrio ir Turkijos, ir šiemet leisimės į ilgesnes keliones po Portugaliją ir Ispaniją, tyrinėsime šalis automobiliu nepririšdami prie vienos vietos.

 

7. Finansinio saugumo svarba

Kelionių draudimai, nelaimingų atsitikimų draudimai, finansinė pagalvė – visa tai būtina turėti kelionių metu.

Jei neturite kredito kortelės su šia paslauga – įsigykite papildomą kelionių draudimą. Patikrinkite, ar turite nelaimingų atsitikimų draudimą ir kokiai sumai, rekomenduočiau ne mažiau 10 000 eur sumai.  Taip pat neturėtume atostogauti iš savo finansinės pagalvės, bet turėti lengvai pasiekiamų papildomų santaupų, jei kas netikėto nutiktų kelionės metu, pavyzdžiui, tektų koreguoti kelionės trukmę ir pirkti papildomus lėktuvo bilietus ar apsistoti ilgiau.

 

Gražių atostogų!

Laura

 

nemokami finansų ir investavimo patarimai

Prisiregistruok ir gauk naujienas bei naudingą turinį

AČIŪ!
PATIKRINKITE SAVO EL.PAŠTĄ!

AČIū!
Patikrinkite savo el.paštą!